Accountant (SAP) in Hungary

Feladatok:

  • Teljes körű könyvelési feladatok ellátása ügyfelek részére (részben SAP rendszerben);
  • Éves/negyedéves/havi adóbevallások (ÁFA, TAO, etc.) készítése és benyújtása, valamint egyéb, az adóhatóságokkal való kommunikáció a szabályozásoknak megfelelően;
  • Havonta / negyedéves / éves zárások és vezetői riportok elkészítése a nemzetközi szabványoknak és a belső követelményeknek megfelelően;
  • Számviteli, adóellenőrzési, belső auditokkal kapcsolatos segítségnyújtás;
  • Kapcsolattartás, kommunikáció az ügyfelekkel és az illetékes hatóságokkal szóban és írásban, alkalmanként személyesen;
  • Rendszeres egyeztetés a bérszámfejtési osztállyal bérszámfejtési főkönyvi feladások tekintetében.

Elvárások:

  • Felsőfokú vagy mérlegképes könyvelői végzettség
  • Asszertivitás, problémamegoldó készség, ügyfélorientált mentalitás, jó kommunikációs készség, kiegyensúlyozott, segítőkész személyiség
  • Legalább 2 év szakmai tapasztalat
  • Magabiztos Windows, Internet, Excel, Word kezelés
  • Kommunikációs szintű angol nyelvismeret előnyt jelent
  • SAP gyakorlat, ismeret előnyt jelent

Amit kínálunk:

  • Versenyképes fizetés és juttatások
  • Folyamatos szakmai fejlődést biztosító, sikeres és gyorsan növekvő vállalat
  • Dinamikus, barátságos munkahelyi légkör, remek csapat

Tasks:

  • Full scope accounting tasks for Clients (partly in SAP)
  • Preparing and filing yearly/quarterly/monthly tax returns (VAT, CIT, etc.), other communication tasks towards Tax Authority;
  • Preparing monthly/quarterly/yearly management reports based on internal and international regulations (mainly IFRS);
  • Providing support related to audits, tax revisions, accounting questions;
  • Relationship management with Client contacts related to accounting and tax questions, communication with authorities, both verbally, in writing and occasionally in person.
  • Regular cooperation with the Payroll Department regarding payroll accounting.

We expect:

  • Relevant Bachelors degree or chartered accountant degree
  • Assertive, problem solving attitude, Client focused mentality, solid communication skills; balanced and helpful personality
  • Minimum 2 years experience
  • Confidency in Windows, Internet, Excel, Word
  • Intermediate English – written and spoken
  • SAP knowledge is an advantage

We offer:

  • Competitiv salary and benefits
  • A successful company providing continuous professional growth
  • Dynamic and friendly atmosphere and a great team to work with.